Hrubá stavba roubenek obsahuje:

V 1.FÁZI

  • materiál na roubenku: kulatinu smrkovou případně jedlovou III.A/C, výběr kvality a průměrů na našem vlastním dřevařském manipulačním a expedičním skladě Ostravice.
  • doprava kulatiny: dovoz vlastními třemi lesovozy a manipulace vlastními dvěma autojeřáby.
  • pořez hranolů: pořez na pásové pile na rozměry 250×250 nebo 300x300mm či jiných dle specifikací projektu.
  • přeprava: trámů, desek a materiálů za pomoci naší přepravní techniky na místo realizace Vaší roubenky. Přesun jeřábů, dočasných konstrukcí, strojů a techniky včetně založení staveniště.
  • materiál: trámy, desky, latě, lišty, stojky, spojovací materiál, izolaci, difúzní fólie, vymezovací pásky, PU pěny, dilatační prvky, patice pod sloupy pro kontrolu sesychání srubu, brusný a čistící materiál, impregnaci a ochranu proti škůdcům.
  • výroba a montáž: skeletu na Vaši připravenou základovou desku, ruční hoblování, začepování-zařezání zámků do spojů, ofrézování překladů nebo dobroušení spoje na rybinu. Výroba svislých a vodorovných konstrukcí obvodových stěn dle projektové dokumentace vč. stropních překladů 180x250mm, zakončení pro krov střechy.
  • izolace: pokládka izolace- ovčí vlnou mezi roubené trámy spolu s dilatačními mezi latí a použití komprimačních pásek v rozích.
  • impregnace: průběžné impregnování dřeva přípravky proti dřevokazným škůdcům a houbám.
  • příprava výplní: výřezy pro truhlářské výplně vč. osazení dilatačních prvků oken a dveří.
  • příprava pro příčky: vyřezání svislých dilatačních drážek pro konstrukce nenosných příček- zděných, trámových, sendvičových.
  • příprava pro elektro: profrézování všech otvorů pro zásuvky a vypínače na roubené konstrukci včetně svislých kanálů s instalací chrániček vývodů.
  • výroba krovu a štítů: jako jedni z mála nabízíme i zhotovení roubených štítů z masivu- volba objednatele. Zhotovení kompletní vazby střechy a štítových konstrukcí z řezaných trámů  včetně instalace difúzních fólií ( u střechy případně deskovým záklopem ).
  • montáž štítů: vložením izolace 160mm a pojistné izolace 40mm se zakončením vnějším obkladem s hoblovaných překrytých prken s překlady svislými.
  • povrchová úprava: dobroušení a začištění vnitřní i venkovní roubené konstrukce.
  • nátěry: celoplošná impregnace s ochranou proti škůdcům, nátěr venkovních stěn nátěrem v jedné vrstvě probarveným lakem či silnovrstvou lazurou. Dle standardů a v barevném odstínu dle výběru objednatele.
  • doprava: a přesun trámů a materiálů, náklady spojené s dopravou lesovozy, přesuny a použitím autojeřábu při výrobě a montáži
  • režijní náklady: založení, dočasné konstrukce a úklid staveniště, režijní náklady spojené s dopravou a ubytováním pracovníků TopSruby.cz společnosti LesPoint s.r.o.

VE 2.FÁZI

Postup při vzdálenosti nad 70km od výroby F-M: Roubena se, dle harmonogramu daného smlouvou o dílo, postaví v areálu firmy ve Starém Městě u F-M, ulice Jamnická 348, kde výstavbu můžete sledovat. Následně, po Vaší kontrole a podepsání stavebního deníku, vše rozebereme, naložíme na kamiony a převezeme na Vaši základovou desku, kde stavbu během 2-4 týdnů složíme. Dále na hrubou stavbu zhotoví střešní konstrukci krovu a štítů. Provede se výdřeva a izolace štítů. Roubena se obrousí, začistí a natře.

Upozornění: Ceny uváděné v katalogu a nabídkových cenách jsou bez DPH. Sazby DPH platné pro rok 2011, pro individuální výstavbu- sociální bydlení 10% a pro rekreační a komerční využití 20%DPH.

Pozor: Cena hrubé stavby neobsahuje dopravu na místo realizace- naceníme po upřesnění km od výroby ve Starém Městě u Frýdku-Místku. A rovněž není obsažen druhá vrstva nátěru, která se uskutečňuje po úplném dokončení Vaší stavby srubu/roubenky. Hrubá stavba dále neobsahuje podlahy, stropy, vnitřní obklady, krytinu a jiné neuvedené v individuálním rozpočtu hrubé stavby a tomto schématu.

Poznámka: Katalogové vzory lze rozměrově nafouknou, natáhnout a doplňovat. Pochopitelně stavíme domy nejen dle našeho katalogu, ale i na základě individuálních projektů. A to jak srubové tak roubené stavby. Pomáháme investorovi najít vhodná dispoziční řešení, radíme ve vhodnosti umístění stavby do terénu, při výběru materiálů, průměrů, ale i drobných detailů.

Stejně tak realizujeme altány, pergoly, terasy, otevřená krytá stání na auta. Dodáváme i doplňky a dostavby: balkóny, zábradlí, schodiště, ohniště, pískoviště, dětské domečky, zahradní domky a nábytek, dílny, sauny, sklady, prolézačky a to vše v provedení masivu buď to kulatina ke srubové stavbě či trámové ke stavbě roubené.